Zajęcia artystyczne

Koncert muzyczny.
Delfiny i Krasnale uczestniczyły dzisiaj w koncercie sekcji fortepianu pt. „Barwy i dźwięki instrumentów dętych drewnianych”, który odbył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia
Twórczość ” Misiów”.
Dzień Kosmosu.

Dzień Kosmosu-Misie dowiedziały się ciekawostek o kosmosie,rysowały makietę nieba z gwiazdami.Zaprojektowały i wykonały rakietę kosmiczną,oraz na chwilę zamieniły sięngg w roboty.A najważniejsze,że było przy tym  bardzo wesoło 🙂

W teatrze.
Z okazji zbliżającego się dnia teatru grupa „Delfinki”  wybrała się na zwiedzanie Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
Pani Przewodnik zaprosiła nas na scenę główną, gdzie opowiadała jak powstaje przedstawienie i kto bierze udział w przygotowaniach do spektaklu. Mogliśmy także zajrzeć do wielu pomieszczeń, których widzowie nie mogą zazwyczaj obejrzeć. Byliśmy w piwnicy, gdzie zobaczyliśmy jak wygląda część ruchoma sceny głównej; „szafie”, gdzie przechowywane są rekwizyty; w charakteryzatorni oraz w garderobach aktorów.
Zajęcia z rytmiki.

Na zajęciach z rytmiki pani Grażynka uczy Nas różnych piosenek, zapoznaje z ciekawymi instrumentami muzycznymi.Bardzo lubimy tworzyć przedszkolną orkiestrę,a zabawy ruchowe sprawiają Nam dużo radości 🙂

Magiczny piasek.
Pani Dyrektor przyniosła przedszkolakom wielki szary karton. W kartonie ukryta była kolorowa niespodzianka- magiczny piasek.Chociaż dzisiaj padało to mogliśmy konstruować z kolorowego piasku wspaniałe budowle.W czasie deszczu wcale nie musi byc nudno.
Arteterapia.

Na zajęciach z arteterapii pani Joanna zaprosiła nas do Świata kolorów.Za pomocą kamyczków,kasztanów, szyszek, muszelek i klocków malowaliśmy wspaniałe obrazy.

 

Koncert muzyczny- kolędowanie i karnawał.
Styczeń to karnawał,a w dawnej Polsce zapusty – czas kolędowania. Po domach chodzili przebierańcy – kolędnicy z szopką, jasełkamki, kolędami. Dzisiaj to my zabawiliśmy się w kolędników – śpiewaliśmy piękne polskie kolędy z gwiazdą. Pomagaliśmy kolędować przebierańcom takim jak : turoń, bocian zapustny, dziady. Na koniec mieliśmy swój mały karnawał – każdy tańczył i bawił się w najlepsze a przy tym uśmiech nie znikał nam z twarzy. To była świetna zabawa.
Mikołajkowy koncert.
Pierwszy dzień grudnia przyniósł dużo deszczu i wiatru. Pomimo szarej pogody „Delfinki” w dobrych nastrojach poszły na koncert mikołajkowy do Filharmonii Bałtyckiej. Podczas spektaklu można było posłuchać kolęd z różnych zakątków świata i oglądać pokaz tańca. Dzieci opuściły salę koncertową z postanowieniem, że jeszcze tam powrócą.
Zajęcia z rytmiki.
Pani Grażynka na zajęciach z rytmiki poprzez wspólną zabawę wprowadza nas w świat dźwięków. Uczy nas nowych piosenek, proponuje wiele gier muzycznych i zachęca do improwizacji muzycznych na instrumentach.
Koncert muzyczny pt. „Folklor Kaszub”.
W piątek w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. „Folklor Kaszub”. Dzieci poznały tradycje, język i kulturę kaszubskiego regionu. Usłyszeliśmy kilka piosenek kaszubskich a ich część zaśpiewaliśmy wspólnie. Nie zabrakło również wspólnych tańców i pląsów przy muzyce. Dzieci miały także okazję założyć wyszywane kaszubskim haftem stroje.
Międzynarodowy Dzień Muzyki w Przedszkolu.
blockquote {padding-left: 1ex; margin: 0px 0px 0px 0.8ex; border-left: #cccccc 1px solid;} p {margin: 0px;padding: 0px;}W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Djembe, Keyboard, bębenek czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone. Wspólną uroczystość zakończyło wręczenie pamiątkowych nutek oraz muzyczne pląsy do znanych podopiecznym piosenek.
Just Dance.
Taneczny dzień-opowieść o Kotku Kłopotku zaciekawiła dzieci .Wyruszyliśmy tanecznym krokiem w podróż wspólnie z naszą instruktorką panią Edytką.Poznaliśmy kroki taneczne i wesoło sie bawiliśmy.
Dzień morza.
Słuchając morskich opowieści postanowiliśmy namalować morskie głębiny.Najpierw były próby malowania fal w powietrzu i poprawne trzymanie pędzli. Następnie z zaciekawieniem mieszaliśmy farby, aż powstały nowe kolory – niezbędne do namalowania morskich otchłani.
Koncert ” Taneczne wakacje”.
Dzisiaj nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy muzyki. Dzieci uczestniczyły w pierwszym po wakacyjnym koncercie muzycznym pod tytułem ” Taneczne wakacje”. Wspominając lato odwiedziliśmy różne kraje i kontynenty poznając ich tańce. Poznaliśmy ” Taniec orientalny” z Bliskiego Wschodu, ” Country” taniec Ameryki, „Taniec Irlandzki” , cieszący się wielkim zainteresowaniem ” Flamenco” oraz ” Tańce Afrykańskie”. Tancerka prezentowała się dzieciom w pięknych, kolorowych strojach różnych regionów świata. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tych tańcach oraz zachęceni przez artystów sami próbowaliśmy swoich sił.
Lato – koncert muzyczny.
Lato…,,włosy ma całe w rosie i piegów sto na nosie” – zaśpiewaliśmy wspólnie na ostatnim w tym roku przedszkolnym koncercie muzycznym. Nie zabrakło pięknych melodii, wspaniałych głosów i emocjonujących konkursów, dzięki którym można było zdobyć specjalne nagrody. Oczywiście nie obyło się bez wesołych pląsów na parkiecie 🙂
,,Po drabinie głosowej” – koncert muzyczny
Podczas tego koncertu mieliśmy okazję poznać najniższy i najwyższy głos ludzki – sopran i bas. Aby ukazać nam skalę ludzkiego głosu nasi Artyści zaprezentowali nam m.in. takie utwory jak arię Adeli z ,,Zemsty nietoperza”, ,,Arię o plotce”, fragmenty ,,Czarodziejskiego fletu”, duet ze ,,Skrzypka na dachu”. Ten koncert to dowód na to, że głos ludzki może być wspaniałym instrumentem 🙂
Malucho- Średniaki vs. chusta animacyjna.
W tej ,,walce” zdecydowanie zwyciężyła…fantastyczna zabawa!!!
Koncert jazzowy.
Niedawno gościliśmy wspaniałych muzyków – przedstawicieli młodego jazzu z Trójmiasta, którzy zabrali nas w cudowną muzyczną podróż…
Spotkanie z liskiem urwiskiem.

Niedawno wybraliśmy się do Akademii Muzycznej na przedstawienie pt. ,,Spotkanie z liskiem urwiskiem”. Bardzo dziękujemy za zaproszenie! 🙂
Walc kwiatów w grupie ,,0″.
Piękna muzyka Piotra Czajkowskiego, moc kolorowych pasteli, ogrom białego papieru i wspaniała Pani Joanna…czyli czwartkowe zajęcia z arteterapii.
,,Wiosenna łąka” – praca plastyczna grupy ,,0″
Wspólna praca i zabawa to w naszym przedszkolu podstawa 🙂
Arteterapia – to nie tylko kreatywne zajęcia ale też świetny relaks i odpoczynek przy kojącej muzyce oraz przyjemnych masażykach, które dodatkowo wzmacniają poziom integracji w grupie.

Zarozowypraszamy wszystkich naszych podopiecznych do rozwoju poprzez sztukę.

gsp27

To świetny sposób wyrażenia osobowości, emocji, ale i zabawa, która rozwija twórcze myślenie oraz kreatywność dziecka. Milusińscy będą mogli uczestniczyć w zajęciach tanecznych, muzycznych. Poznają różne formy twórcze, a także wezmą udział w wernisażach oraz zajęciach z prawdziwymi artystami.
Nasze przedszkolaki biorą także udział w koncertach muzycznych oraz przedstawieniach teatralnych.

Każdy może tworzyć z radością!

Wszystkich ciekawych jak wyglądają zajęcia zapraszamy na podstronę „Spotkania ze sztuką”, gdzie znajduje się galeria zdjęć ze świątecznego spotkania z malarzem prof. ASP w Gdańsku Henrykiem Cześnikiem oraz sesja z renowacji wnętrza przedszkola przeprowadzona przez dr. Sławomira Lipnickiego artystę malarza ASP w Gdańsku.

no images were found

Zajęcia plastyczne – grupa Malucho-Średniaków

Nasze najmniejsze przedszkolaki każdą pracę plastyczną traktują jak wyzwanie. W starciu z klejem, kartką oraz materiałami dostarczonymi przez Panią Agnieszkę – pełni są radości, zapału i kreatywności. Najważniejsza jest oczywiście zabawa, która jest nieodłącznym składnikiem każdego procesu tworzenia naszych małych twórców. 🙂