Spotkania ze sztuką

zielonyCzerpiemy od najlepszych! Sztuka to wspaniały środek wyrazu. Nie ma nic lepszego od wspólnie inspirujących się twórców – tych dorosłych i tych małych.

W naszym przedszkolu urządzane są cykliczne spotkania ze sztuką. Dzieci biorą udział w spotkaniach z artystami i uczestniczą w wernisażach.gsp34
Przedszkolaki mają okazję spotkać wybitnych twórców Pomorza, którzy przedstawią świat sztuki od kuchni i zaproszą na wspólne warsztaty. Z kolei nasi zaprzyjaźnieni mistrzowie mogą zachwycić się świeżością spojrzenia dzieci. To frajda dla obu stron.

27.03.2014 odbyły się warsztaty z prof. ASP w Gdańsku, Wojciechem Sęczawą. Nasi podopieczni stworzyli wspaniałe prace, które niedługo ozdobią nasze przedszkole. Liczymy, że wkrótce zaprosimy do oglądania relacji z warsztatów rzeźbiarskich.
Zdjęcia wykonał pan Włodzimierzem Piechowicz.

no images were found


Dr Sławomir Lipnicki, artysta malarz ASP,  zaprojektował i wykonał artystyczne zdobienia na terenie przedszkola. Na zdjęciu podczas prac renowacyjnych (luty 2014)

no images were found

Spotkanie z artystą malarzem prof. ASP Henrykiem Cześnikiem.

no images were found

„Artystyczna wizyta”

W zeszłym tygodniu sala naszych Zerówkowiczów zamieniła się w prawdziwą pracownię malarską… a to wszystko za sprawą naszego specjalnego gościa – p. Mikołaja Amadeusza Harmoza, który jest malarzem i rysownikiem prowadzącym pracownię rysunku w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. To był niezwykle eksperymentalnie – kolorowy dzień – zabawy barwami na pewno zapamiętamy na długo. Dziękujemy Panu Mikołajowi za to przepiękne spotkanie ze sztuką! Pozdrawiamy!

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję gościć Pana Marcina Stefaniaka – saksofonistę, przedstawiciela młodego jazzu z Trójmiasta, który pokazał nam jak działa i z czego składa się saksofon. Urządził nam też minikoncert i opowiedział nieco o swojej pracy. Dziękujemy za wizytę i pozdrawiamy! 🙂