Rowerowy maj także u nas!

Rowerowy Maj także u nas!

123 gdańskie szkoły i przedszkola, a wśród nich Gdańskie Przedszkole „Lingwista” weźmie udział w czwartej edycji kampanii Rowerowy Maj. Już od 4 maja zachęcamy naszych przedszkolaków do docierania do przedszkola na rowerach, hulajnogach i rolkach.

Kampania „Rowerowy Maj 2017” kierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Jej celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz komunikacji rowerowej. Będzie to już czwarta edycja kampanii, która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Do tegorocznej kampanii przystąpiło 68 gdańskich szkół podstawowych (w tym wszystkie publiczne) oraz 54 przedszkola.

Za każdy aktywny przyjazd do przedszkola dziecko otrzyma dwie naklejki. Jedną przylepi na grupowym plakacie, a jedną w swoim rowerowym dzienniczku.

W Rowerowym Maju inspirujemy dzieci poprzez wybitne postaci, które nas wspierają. W ubiegłym roku honorowym ambasadorem kampanii był żeglarz olimpijczyk Piotr Myszka. W tym roku pałeczkę przejęła od niego triatlonistka i  blogerka Natalia Wodyńska-Stosik.

– Bardzo mi miło, że mogę być w tym roku ambasadorką tak wspaniałej kampanii. Triatlon jest od paru lat obecny w życiu moim i mojego męża, a przez to też naszych dzieci. Mamy pięcioletnią i trzyletnią córkę. Zdrowy, aktywny styl życia prowadzimy każdego dnia. Bardzo się cieszę, że przedszkole, do którego chodzą moje córki, bierze udział w kampanii – mówi Pani Natalia, która odwożąc na rowerach dzieci do przedszkola, będzie mogła odbyć partie swojego treningu.

Rowerowy Maj jest edukacyjną zabawą z elementami rywalizacji. Rywalizują przedszkolaki, grupy przedszkolne i przedszkola, dlatego nagrody przewidziano na wszystkich tych trzech poziomach. O wyniku przedszkola lub grupy zadecyduje liczba przyjazdów do przedszkola na rowerze w stosunku do liczby dzieci w przedszkolu lub w grupie.

Nasze przedszkole rywalizuje o nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy zł. ufundowaną przez Prezydenta Gdańska. Nagrody dla grup przedszkolnych ufundowali partnerzy kampanii – centra nauki i rozrywki, a nagrody indywidualne trafią do najbardziej aktywnych uczestników.

Liczba uczestników z roku na rok rośnie od 2 tys. w 2014 roku do 153 tysięcy potencjalnych uczestników w 2017 roku. W czwartej edycji kampanii wezmą udział również: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Żukowo, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański oraz Cedry Wielkie. Miasto Warszawa realizuje Rowerowy Maj już po raz trzeci, a Cedry Wielkie są pierwszą gminą wiejską, która zaangażowała się w projekt.

Kampanię podczas gdańskich targów BIKE FESTIWAL zainaugurował Zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Grzelak, mówiąc, że w Gdańsku zaczynają się inicjatywy małe i duże. – Rowerowy Maj jest taką małą, ale dużą rzeczą. Pomysł na Rowerowy Maj jest bardzo prosty w swej istocie, a budzi wielkie emocje.

Link do strony z nagrodami: http://www.rowerowygdansk.pl/start,163,217.html