Grupa ,,0″ na gospodarstwie.

Niedawno wybraliśmy się na wycieczkę do Kiełpina, gdzie zwiedzaliśmy gospodarstwo agroturystyczne. Gospodarze przygotowali nam moc atrakcji – poznanie kaszubskich strojów, instrumentów, piosenek i nut. Burczybas i diabelskie skrzypce zrobiły na nas ogromne wrażenie 🙂 Następnie poszliśmy poznać tutejszych mieszkańców gospodarstwa – kury, indyki, perliczki, pawia, kozy, kozła, a w stajni czekały na nas przepiękne konie i małe źrebaki oraz krowa Klementynka, którą mogliśmy własnoręcznie wydoić. Dowiedzieliśmy się też wiele o pielęgnacji i podstawowym umundurowaniu koników, a także o sprzęcie potrzebnym do utrzymania porządku w stajni. Nasza Pani Przewodnik zważyła nas nawet i stwierdziła, iż wszyscy ważymy tyle co średniej wielkości koń. Potem była pełna wrażeń i fantastycznych widoków przejażdżka wozem drabiniastym. Świeże, wiejskie powietrze sprawiło, iż poczuliśmy się głodni więc poszliśmy do Pani Małgosi (specjalistki od chlebowych i bułeczkowych wypieków) upiec sobie po bułeczce i porobić figurki z masy solnej. W przerwach pomiędzy zajęciami piknikowaliśmy i bawiliśmy się do woli na placu zabaw.To była ekscytująca PRZYGODA! 🙂